İSG Yüksek Lisans Fiyatları

Posted on Posted in Blog

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte ülkemizde birtakım zorunlulukların yerine getirilmesi gerekli hale gelmiştir. Bunun sonucunda ise çeşitli üniversiteler tarafından İş Güvenliği  Yüksek Lisans programları açılmıştır. İSG Yüksek Lisans programları tehlike sınıfına bağlı olarak görev yapmak üzere yetki belgeli eleman ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanmaktadır. İSG Yüksek Lisans programının tamamlanmasının ardından B sınıfı yetki belgesine sahip olabilirsiniz.

İSG Yüksek Lisans Nedir?

İSG Yüksek Lisans nedir sorusunun cevabı en temel hali ile 6331 sayılı Kanunun getirdiği zorunlulukları karşılayan yetki belgeli eleman temin eden program olacaktır. İSG Yüksek Lisans nedir diye merak edenler için bu programların sonucunda iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak sorunları tanımlayarak analitik çözüm üretip uygulamaya geçiren bireylerin yetişeceğini söylemek mümkündür. İSG Yüksek Lisans nedir sorusu aynı zamanda bu programların açılış amacını da anlatmaktadır. Çeşitli eğitim kurumları tarafından hazırlanan bu programlar çalışma koşulları ve çalışan sağlığı ile ilgili düzenlemelerin yapılmasında etkisi olacak nitelikli personel ihtiyacını karşılama amacı taşımaktadır.

İSG Yüksek Lisans Fiyatları

İSG Yüksek Lisans Fiyatları programın açıldığı eğitim kurumuna bağlı olarak değişmektedir. Özel okullarda alabileceğiniz İSG Yüksek Lisans Fiyatları programın tezli ya da tezsiz oluşuna da bağlıdır. Özel eğitim kurumları tarafından İSG Yüksek Lisans Fiyatları kapsamında ders ücreti, kayıt ücreti ve tez ücreti adı altında farklı bedeller talep edilmekte olup yüksek lisans için tercih etmiş olduğunuz okulla iletişim kurarak ya da okulun web adresini inceleyerek güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca özel üniversitelerde, bazı şartları taşıyanlar için indirimli yüksek lisans yapabilme fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

İSG Yüksek Lisans Şartları

İSG Yüksek Lisans Şartları eğitim kurumlarının kendi yüksek lisans koşullarının yanı sıra mevzuatla belirlenen düzenlemeler çerçevesinde de zorunlu bazı koşulları içermektedir. Bu programın hedef kitlesi yasal düzenleme ile tanımlanmıştır. Buna göre İSG Yüksek Lisans Şartları arasında herhangi bir mühendislik, mimarlık, teknik eğitim ya da tıp fakültesinden mezun olmak, fen edebiyat fakültesi kapsamında fizik, istatistik, kimya ya da biyolojiden mezun olmak, hukuk fakültesinde okuyorsanız iş hukuku lisansı almış olmak gereklidir. İSG Yüksek Lisans Şartları içinde aranan özelliklere sahip olan kişiler bu programı tamamladıktan sonra iş güvenliği uzmanlığı için gerekli olan sınava doğrudan katılabilmektedir.

İSG Yüksek Lisans Ankara

İSG Yüksek Lisans Ankara için çok sayıda üniversitede yapılabilmektedir. İSG Yüksek Lisans Ankara için hem kamu eğitim kurumlarında hem de özel üniversitelerde alınabilecek bir programdır. İSG Yüksek Lisans Ankara için Hacettepe Üniversitesi ya da ÖDTÜ’nün köklü eğitim yapısını, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni ya da Başkent ve Çankaya üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

İSG Yüksek Lisans İstanbul

İSG Yüksek Lisans İstanbul için de pek çok üniversitenin açmış olduğu bir program olarak öne çıkmaktadır. Bu bağlamda İSG Yüksek Lisans İstanbul tercihinizi Yeni Yüzyıl Üniversitesinden, İstanbul Ticaret Üniversitesinden, İstanbul Aydın Üniversitesinden ya da Üsküdar Üniversitesinden yana yapabilirsiniz.

Bazı iş güvenliği eğitim kurumaları da İş güvenliği yüksek lisans vermektedir, buradan https://www.temaakademi.com.tr/egitim/is-sagligi-ve-guvenligi-yuksek-lisans-programi/ inceleyebilirsiniz

İSG Yüksek Lisans İstanbul için seçmiş olduğunuz okullar bunlarla sınırlı değildir. Ücretler de okullar arasında farklılık göstermekte olup daha detaylı bilgi için eğitim kurumu ile iletişim kurmanız yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir